Czy Polska będzie mistrzem świata w siatkówce? „Konkurencja jest spora”

Emilia Pyrz

23 sierpnia, 2022

Emilia Pyrz

To już ostatnia prosta przed mistrzostwami świata w siatkówce, które rozpoczną się już 26 sierpnia, a odbędą się w Polsce i Słowenii. Reprezentacja Polski przed własną publicznością po raz trzeci będzie broniła mistrzowskiego tytułu. Jakie szanse mają nasi reprezentanci na końcowe zwycięstwo?

Mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii to największa siatkarska impreza w 2022 roku. Reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera – Nikoli Grbicia powalczy o obronę tytułu.

Według STS, największego bukmachera w Polsce, to nasza reprezentacja jest faworytem zbliżających się Mistrzostw Świata. Odzwierciedla to kurs 3.75 wobec 4.00 na Francję i po 6.50 na USA i Brazylię. Jak jednak widać, murowanego kandydata to tryumfu nie ma, a konkurencja jest duża. Z kolei najmniejsze szanse na wygraną w całym turnieju mają Katar, Portoryko, Meksyk i Kamerun – kurs na każdą z tych reprezentacji wynosi 5000.00, co oznacza, że za każde 10 zł postawione na tryumf którejkolwiek z tych drużyn można wygrać blisko 40 tys. zł.

Według specjalistów STS, Polska ma duże szanse na awans do półfinału (kurs 1.40), a także na medal MŚ (1.60) – to dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze dla naszej kadry na nadchodzące rozgrywki.  
Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

Emilia Pyrz

23 sierpnia, 2022