Jak pójdzie Lewandowskiemu w Barcelonie? „To niemal na pewno mu się nie uda”

Emilia Pyrz

10 sierpnia, 2022

Emilia Pyrz

Już w najbliższy weekend Robert Lewandowski zadebiutuje w meczu ligowym FC Barcelony. Co uda mu się osiągnąć w sezonie 2022/2023? Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce uważają, że Polak ma duże szanse na koronę króla strzelców. Są jednak wyczyny, które według nich będą poza zasięgiem RL9.

Według ekspertów STS Robert Lewandowski jest faworytem do tytułu króla strzelców hiszpańskiej La Liga. Odzwierciedla to kurs 2.85 (za każde postawione 100 zł można wygrać 250,80 zł po odliczeniu 12% podatku od gier). Niemal takie same szanse ma jednak gwiazda Realu Madryt – Karim Benzema (kurs 3.00). 

Według STS Lewandowskiemu znacznie trudniej będzie zdobyć koronę króla strzelców Ligi Mistrzów. Kurs na takie zdarzenie to już 10.00. Jako niemal niemożliwe z kolei, eksperci bukmachera oceniają szansę na to, by Lewy był najlepszym strzelcem w Hiszpanii i Lidze Mistrzów. Odzwierciedla to kurs 30.00. Bukmacherzy uważają, że Polak ma bardzo duże szanse, by zdobyć przynajmniej 15 goli w lidze (kurs 1.15), a całkiem spore na ponad 20 trafień (1.50). Według nich mało prawdopodobne, by Lewandowski zdobył minimum 35 goli, co udawało mu się w Niemczech. 

Według STS, Lewy nie otrzyma w ciągu całych rozgrywek czerwonej kartki.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

Emilia Pyrz

10 sierpnia, 2022