Kiedy skończy się przebudowa dworca Łódź Kaliska?

Emilia Pyrz

26 stycznia, 2023

Emilia Pyrz

Do końca 2022 roku miały rozpocząć się prace remontowe przy budynku dworca Łódź Kaliska. Tymczasem dopiero został ogłoszony przetarg na wykonawcę. Według założeń inwestycja miała zakończyć się w 2024 roku. Wiadomo już, że termin ten będzie niemożliwy do zrealizowania. Kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego dworca? Przeanalizowali to eksperci STS.

Prace budowlane gmachu dworcowego mają być kontynuacją działań związanych z rewitalizacją obiektu. W listopadzie ubiegłego roku do użytku podróżnych oddano nowe perony, teraz czekają oni na unowocześnienie budynku dworca z lat 90. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę. Termin składania ofert wyznaczono do końca lutego. Jedynym kryterium wyboru pozostaje tradycyjne cena, a budowa ma rozpocząć się w tym roku. Kiedy nowy dworzec zostanie oddany do użytku? 

Według ekspertów STS, największej polskiej firmy bukmacherskiej, najbardziej prawdopodobne jest, zakończenie inwestycji do końca czerwca 2025 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.25*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 110 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Optymiści, wierzący, że inwestycja zostanie oddana do użytku na początku 2025 roku mogą zyskać więcej. Kurs na zakończenie budowy do końca lutego 2025 r. wynosi 4.00, czyli za każde postawione 100 zł można wygrać 352 zł. 

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

Emilia Pyrz

26 stycznia, 2023