Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej. Faworyt powiększa swoją przewagę

Emilia Pyrz

22 września, 2022

Emilia Pyrz

Bez kandydata PiS Marka Wesołego odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 września, druga tura wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Kto z dwójki Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk będzie rządził Rudą Śląską? Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, mają swojego faworyta.

W przedterminowych wyborach 11 września startowało siedmiu kandydatów. Najwięcej głosów uzyskali Krzysztof Mejer (KWW Krzysztofa Mejera) i Michał Pierończyk (KWW Michała Pierończyka Współpraca i Rozwój). Obaj są byłymi wiceprezydentami Rudy Śląskiej. Jak rysują się ich szanse?

Według bukmacherów STS, prezydentem zostanie Michał Pierończyk. Obrazuje to kurs 1.20 (na dzień 22.09), co oznacza, że za każde postawione 100 zł na jego wygraną można zyskać 105,60 zł (po odliczeniu 12% podatku od gier). W przypadku triumfu Krzysztofa Mejera (kurs 4.25), można wzbogacić się przy takiej samej stawce o 374 zł. Jeszcze tydzień temu kursy na poszczególnych kandydatów rozkładały się 1.40 na Pierończyka i 2.75 na Mejera. Pierończyk wydaje się więc być na ten moment zdecydowanym faworytem.

Emilia Pyrz

22 września, 2022