Bukmacherzy wskazują, czy Macron wygra z Le Pen

Emilia Pyrz

20 kwietnia, 2022

Emilia Pyrz

Eksperci STS – jednego z największych bukmacherów w Europie Środkowej i lidera rynku w Polsce – uważają, że niedzielną drugą turę wyborów prezydenckich we Francji wygra urzędujący prezydent – Emmanuel Macron. Wskazują też, jaki wynik procentowy ma szanse uzyskać urzędujący prezydent.

Jeśli w II turze wyborów prezydenckich 24 kwietnia Marine Le Pen pokona Emmanuela Macrona, zostanie pierwszą kobietą-prezydentem Francji. Liderka Zjednoczenia Narodowego w pierwszej turze uzyskała 23,1% głosów, co dało jej drugie miejsce właśnie za Macronem 27,8%. Czy losy drugiej tury są przesądzone? Eksperci są podzieleni, ale eksperci STS jasno wskazują, że to urzędujący prezydent Francji jest murowanym faworytem do wygranej.

Eksperci STS oceniają szanse Macrona na reelekcję na bardzo wysokie (kursy na dzień 20.04). Odzwierciedla to kurs na taki scenariusz – 1.10 (im niższy kurs, tym większa szansa na wygraną). Oznacza on, że za każde postawione 100 zł, można wygrać… 96,80 zł (od wygranej 110 zł należy odjąć 12% podatku od gier). Stawianie więc na Macrona jest po prostu nieopłacalne. Inaczej sprawa ma się z Marine Le Pen – kurs na jej tryumf wynosi 6.50. Za postawione na nią 100 zł można wygrać 572 zł.

Złudzeń, co do wyniku wyborów nie mają też klienci STS – aż 87% z nich stawia na wygraną Emmanuela Macrona.

Ile procent głosów zdobędzie Emmanuel Macron? Wg STS prawdopodobnie więcej niż 54,5% (kurs 1.75), choć nie byłoby zaskoczeniem, gdyby jego wynik wyniósł mniej niż 54,5% (kurs 1.95). Taka niewielka różnica w kursach pokazuje, że ostateczny rezultat Macrona jest trudny do oszacowania.

Emilia Pyrz

20 kwietnia, 2022