STS z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach pracują nad unikalnym rozwiązaniem w zakresie odpowiedzialnej gry

Emilia Pyrz

8 kwietnia, 2022

Emilia Pyrz

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Środkowej i lider rynku w Polsce – rozpoczął współpracę z Katedrą Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jej efektem ma być powstanie narzędzia do algorytmicznego wyznaczania przy użyciu sztucznej inteligencji graczy z potencjalnymi problemami w zakresie odpowiedzialnej gry.

STS ogłosił niedawno wprowadzenie narzędzia Mentor. Monitoruje ono potencjalnie budzące wątpliwości zachowania graczy związane z nadmierną liczbą godzin spędzanych na grze i innych faktach świadczących o możliwym uzależnieniu. Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach to naturalna kontynuacja podobnych działań, która pomoże STS-owi jeszcze skuteczniej realizować politykę odpowiedzialnej gry. W efekcie wspólnych działań powstanie prototyp narzędzia analizującego zachowania graczy i wskazującego te budzące wątpliwości, a także publikacja naukowa na ten temat w renomowanym tytule prasowym.

– Gracze, którzy grają w rozsądny sposób, są bardziej lojalni, a ich aktywność jest znacznie dłuższa. Jesteśmy odpowiedzialnym operatorem i chcemy mieć pewność, że nasi użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoją grą. Dlatego też tak ważna jest dla nas nawiązana właśnie współpraca z UE w Katowicach. Wierzę, że dzięki niej wkrótce będziemy jeszcze szybciej i skuteczniej wykrywać te zachowania graczy, które wskazują na ich trudności z bezpiecznym i odpowiedzialnym obstawianiem wyników. Dzięki temu po raz kolejny wyniesiemy STS na jeszcze wyższy poziom w dziedzinie odpowiedzialnej gry – mówi prezes STS, Mateusz Juroszek.

W Katedrze Uczenia Maszynowego prowadzimy szereg rzeczywistych badań, których rezultaty mają rzeczywisty wpływ na społeczeństwo. Dzięki temu zaistniała możliwość współpracy z STS-em, czyli firmą, której zależy na kompleksowym wsparciu swoich klientów. Uważam, że wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania pozwalające na realizację postulatów odpowiedzialnej gry. Podpisane porozumienie ma charakter kompleksowy i długoterminowy. Liczę, że pozytywny rezultat pierwszego kroku, w postaci wspomnianego rozwiązania, powoli na obopólne wsparcie przy kolejnych projektach – mówi Kierownik Katedry Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Jan Kozak.

STS jest nie tylko największą legalną firmą bukmacherską w Polsce, ale także pionierem w zakresie działań obejmujących tzw. odpowiedzialną grę. – Zarówno nasza aplikacja, jak i strona internetowa dostarczają graczom kluczowej wiedzy na jej temat, a także szereg narzędzi umożliwiających kontrolę zachowań i samoograniczania w ramach gry – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS i dodaje: – Do dyspozycji klientów jest również działający 24/7 zespół konsultantów oraz osobny sztab specjalistów RG, którzy w STS zajmują się wychwytywaniem sygnałów świadczących o potencjalnie niezdrowym podejściu gracza do obstawiania. Nasz zespół reaguje na takie sygnały i udziela graczom niezbędnego wsparcia.

Jednocześnie firma cały czas prowadzi działania mające na celu rozbudowę idei odpowiedzialnej gry zarówno w zakresie treści i narzędzi na stronach i aplikacjach, jak i w zakresie monitorowania zachowań klientów. Dlatego nawiązanie współpracy z Katedrą Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach to dla STS kolejny duży krok w kierunku rozwoju CSR-owej Spółki, a także wyznaczania trendów w tym obszarze.

Emilia Pyrz

8 kwietnia, 2022