Kiedy kierowcy pojadą ekspresówką na trasie Lublin-Lubartów?

Emilia Pyrz

14 czerwca, 2022

Emilia Pyrz

Droga łącząca Lublin z Lubartowem aktualnie jest jedną z najczęściej uczęszczanych na Lubelszczyźnie. W zeszłym roku podpisano umowę na budowę drogi szybkiego ruchu pomiędzy tymi miastami. 23-kilometrowy odcinek S19 miał zostać oddany do użytku trzy lata później. Aktualnie jednak nie ruszyła nawet budowa i już wiadomo, że mieszkańcy na ekspresówkę poczekają dłużej. O ile dłużej? Przeanalizowali to bukmacherzy.

Na odciążenie krajowej „dziewiętnastki” pomiędzy Lubartowem i Lublinem mieszkańcy czekają od dawna. Każdego dnia na trasie, przede wszystkim w okolicach gminy Niemce, tworzą się duże korki. Receptą na to ma być nowy fragment drogi ekspresowej nr 19 od węzła Lublin Rudnik do węzła Lubartów Północ.

Zgodnie z podpisaną w tamtym roku umową, powinien się już zakończyć etap projektowania i rozpocząć budowa nowej drogi. Kierowcy mieli z niej skorzystać jeszcze przed końcem 2024 roku. Według najnowszych informacji inwestycja notuje spore opóźnienie. Kiedy więc nastąpi oficjalne zakończenie inwestycji? Sprawdzili to analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce. Ich zdaniem mieszkańcy regionu powinni uzbroić się w cierpliwość – najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest oficjalne zakończenie inwestycji dopiero w lipcu 2025 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.55, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można zyskać 136, 40 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Najwięcej z kolei mogą wygrać optymiści, obstawiający, że ekspresówką, będzie można pojechać do końca marca 2025 roku. Kurs na taki scenariusz wynosi 5.60, co oznacza, że za każde postawione 100 zł wygramy 492,80 zł. 

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

Emilia Pyrz

14 czerwca, 2022