Kiedy kierowcy pojadą tunelem na Zakopiance? Bukmacherzy nie mają dobrych informacji

Emilia Pyrz

6 grudnia, 2021

Emilia Pyrz

Przeciąga się budowa tunelu na Zakopiance, który ma skrócić czas przejazdu na trasie z Krakowa do polskiej stolicy Tatr. Oficjalny termin otwarcia inwestycji to luty 2022 r., optymistyczny – wakacje 2022 r. A realny? Przeanalizowali to eksperci STS, największego bukmachera w Polsce.

Tunel na Zakopiance ma być najdłuższym pozamiejskim tunelem drogowym w Polsce. Jego długość będzie wynosić ponad 2 km. Prace rozpoczęto już w 2017 roku i pierwotnie ich ukończenie przewidywano na 2021 r. Aktualny termin zakończenia budowy przypada na 7 lutego 2022 r. GDDKiA szacuje jednak, że budowa potrwa minimum dwa, trzy miesiące dłużej. Do tego dochodzą jeszcze wnioski włoskiego wykonawcy o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. Przyczyną ma być wyjątkowa długa ubiegłoroczna zima, a także problemy kadrowe spowodowane pandemią.

Biorąc pod uwagę pojawiające się ciągle nowe wyzwania, pod znakiem zapytania może stanąć nawet przejezdność tunelu w czasie wakacji 2022 roku. Zdaniem analityków STS kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Według nich najbardziej prawdopodobne jest, że tunel zostanie oddany do użytku dopiero na koniec 2022 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.50, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 132 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Z kolei najmniejsze szanse bukmacherzy dają otwarciu tunelu w aktualnie deklarowanym terminie, czyli w wakacje. Optymiści, przewidujący taki scenariusz, mogą zarobić 277,20 zł za każde postawione 100.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

Emilia Pyrz

6 grudnia, 2021