Koniec przebudowy kieleckiego skrzyżowania dopiero w przyszłym roku?

Emilia Pyrz

4 listopada, 2022

Emilia Pyrz

Modernizacja skrzyżowania Alei Solidarności, Tysiąclecia Państwa Polskiego i Domaszowskiej pierwotnie miała się zakończyć w czerwcu 2022. M.in. z powodu przedłużającej się procedury przetargowej i zatwierdzenia tymczasowej organizacji ruchu, finał prac przesunięto na połowę grudnia 2022. Kiedy tak naprawdę mieszkańcy Kielc będą mogli korzystać z nowej infrastruktury? Sprawę przeanalizowali specjaliści STS. 

W związku ze wspomnianymi mi problemami wykonawca rozpoczął prace nie w lipcu, a dopiero w październiku 2022. 

Według analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, najbardziej prawdopodobne jest oficjalne zakończenie prac do końca stycznia 2023 lub później. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.10. Optymiści, wierzący, że przebudowa zakończy się jeszcze w listopadzie tego roku, mogą wygrać aż 1056 zł za każde postawione 100 zł (po odjęciu 12% podatku od gier, kurs 12,00). Natomiast stawiając na finał inwestycji do końca grudnia 2022, czyli w zakładanym przez wykonawców terminie, można wygrać 453 zł (kurs 5,15).

Przebudowa obejmie m.in. ulicę Domaszowską wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami, od Solidarności do Poleskiej, a także fragment ulicy Żniwnej. Na skrzyżowaniu Solidarności, Domaszowskiej i Tysiąclecia Państwa Polskiego powstanie wyspa centralna wraz z sygnalizacją świetlną. Dodatkowo, w ramach inwestycji na skrzyżowaniu Domaszowskiej, Wiejskiej i Górnej pojawi się rondo. Ponadto, po obu stronach jezdni, powstanie trasa rowerowa, a także nowe chodniki oraz oświetlenie.

Emilia Pyrz

4 listopada, 2022