Lech i Legia dogonią Raków? Kto mistrzem Polski 22/23?

Emilia Pyrz

5 stycznia, 2023

Emilia Pyrz

Za nami pierwsza część sezonu Ekstraklasy. W poprzednich rozgrywkach byliśmy świadkami wyścigu trzech drużyn o mistrzostwo Ekstraklasy. Ostatecznie Lech wyprzedził Raków i Pogoń. W tym sezonie na razie nie ma mocnych na Raków. Przed nami jeszcze wiosna w Ekstraklasie. Jakie są typy, kto jest faworytem do mistrzostwa? Przeanalizowali to eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Zazwyczaj mówiło się o tym, kto może zagrozić głównemu kandydatowi do mistrzostwa Polski, czyli Legii (kurs 12.50 na mistrzostwo). Warszawski klub jednak w poprzednich rozgrywkach zaliczył potężny kryzys i jeden z najgorszych sezonów w historii. W tym sezonie widać poprawę, ale to wciąż nie jest to, czego oczekiwaliby fanatycy klubu z Łazienkowskiej.

Jakie są kursy na inne zespoły? Mistrz Polski Lech Poznań (kurs 15.00 na mistrzostwo) zaliczył katastrofalny początek, ale w końcu zaczął odrabiać straty, choć dogonienie czołówki będzie bardzo trudne. Zdecydowanie najlepiej punktuje zdobywca Pucharu Polski i wicemistrz, czyli Raków Częstochowa (1.10), który uzyskał przewagę i to on jest obecnie wielkim faworytem bukmacherów.

A jak obstawiają gracze STS? Oto faworyci do zwycięstwa w Ekstraklasie według wkładów nich:

Raków – 86,5 %

Legia – 5,5 %

Lech – 2,5 %

pozostali razem – 5,5%

Zaskoczeń raczej nie ma, bo obracamy się w kręgu faworytów. Raków, Legia i Lech – czy tak będzie wyglądało podium Ekstraklasy na koniec sezonu? Jest to mocno prawdopodobne.

Z powodu Mistrzostw Świata 2022 w Katarze tegoroczny sezon ligowy będzie inny niż zazwyczaj. Dotyczy to nie tylko terminarza jesienią, ale i wiosną. Sezon Ekstraklasy rozpoczął się 15 lipca. Piłkarze polskich klubów na odpoczynek udali się już 14 listopada, czyli ponad miesiąc wcześniej niż ma to miejsce zazwyczaj. Rozgrywki ligowe powrócą za to wcześniej niż zwykle, bo już 27 stycznia 2023 roku. Trenerzy będą musieli więc odpowiednio zaplanować urlopy i obozy przygotowawcze. Ostatnia kolejka Ekstraklasy odbędzie się pod koniec maja. W akcji widzimy tradycyjnie 18 zespołów, w tym trzech beniaminków, którymi są: Miedź Legnica, Widzew Łódź i Korona Kielce. Ekstraklasa w sumie rozegra 34. kolejki.

Emilia Pyrz

5 stycznia, 2023