Michniewicz w Ekstraklasie, Messi znów w Barcelonie, a Świątek królową Instagrama? Bukmacherzy przewidują, co wydarzy się w sporcie w 2023 roku

Emilia Pyrz

11 stycznia, 2023

Emilia Pyrz

Czy Czesław Michniewicz obejmie w 2023 roku klub z Ekstraklasy, a Leo Messi wróci do Barcelony? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, przewidując, co w świecie sportu wydarzy się w bieżącym roku. Pod lupę wzięli też Mariusza Pudzianowskiego, Igę Świątek i Roberta Lewandowskiego.

Na początku każdego roku eksperci STS przewidują, co wydarzy się w świecie sportu w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Nie inaczej jest teraz, a pod lupę wzięto blisko 50 opcji, z których przedstawiamy te najciekawsze dla polskich fanów.

Piłka nożna – czy czekają nas wielkie emocje?

Według STS reprezentacja Polski w piłce nożnej na pewno nie wygra wszystkich rozgrywanych meczów w tym roku. Jeśli tak się stanie, to za każde postawione 100 zł na taki scenariusz, można wygrać ponad 4 tysiące złotych (po odliczeniu podatków). Nasza kadra nie ma też większych szans na awans do czołowej 20 rankingu FIFA (2.50). Idąc dalej tropem reprezentacyjnym, bukmacherzy przewidują również, że były selekcjoner kadry, Czesław Michniewicz, nie znajdzie pracy w polskiej piłce w 2023 roku. Kurs na to, że obejmie którykolwiek z klubów ekstraklasy, wynosi 2.50, a na to, że tak się nie stanie 1.50 (im mniejszy kurs, tym wyższe prawdopodobieństwo).

A co z Robertem Lewandowskim? Według STS, bardziej prawdopodobne jest, że w najbliższych miesiącach Lewy spudłuje chociaż raz z karnego (1.50), niż że wykorzysta wszystkie jedenastki, do których podejdzie (2.50). Eksperci bukmachera uważają również, że Polak nie ma szans na miejsce w TOP 3 w plebiscycie Złotej Piłki, co odzwierciedla kurs 1.00. Oznacza on, że za postawione 100 zł na taki scenariusz można „wygrać”… 88 zł. Raczej niemożliwe (kurs 7.50) jest też to, by klubowym kolegą Lewandowskiego stał się Leo Messi. Według przewidywań niemal na pewno (1.07) Argentyńczyk zostanie w szeregach PSG, a jeśli zmieni drużynę, to nie wróci do Barcelony. 

Inne sporty i… na wesoło

Eksperci oceniają również, że w 2023 roku Polska raczej nie wygra klasyfikacji medalowej Igrzysk Europejskich (3.75), nie dojdzie również do walki Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką (4.00). Polak nie ma też szans na wygraną w kolarskim Tour de Pologne. Bukmacherzy STS przyjrzeli się jednak nie tylko arenom sportowym, ale także mediom społecznościowym i… imprezom urodzinowym. Ale po kolei. Według nich Iga Świątek nie pokona Joanny Jędrzejczyk. I nie chodzi tu absolutnie o walkę, a o liczbę obserwujących na Instagramie (obecnie Jędrzejczyk ma ok. dwukrotnie więcej tzw. followersów). Jeśli jednak Iga wyprzedzi Jędrzejczyk, to za każde 100 zł postawione na taki scenariusz można wygrać 660 zł. 

Idąc lifestylowym tropem, ale też już nieco zabawnym, bukmacherzy STS nie są przekonani, czy gwiazda PSG, Neymar, wybierze udział w meczu ligowym czy w… imprezie urodzinowej swojej siostry, jak to miał w zwyczaju. Kurs na to, że zagra w marcu przeciwko Brest wynosi 1,75, a niewiele więcej, bo 2.00, że zdecyduje się wtedy świętować urodziny siostry.

Emilia Pyrz

11 stycznia, 2023