Polska jednym z faworytów Eurowizji? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

Emilia Pyrz

5 maja, 2022

Emilia Pyrz

Wielkimi krokami zbliża się finał tegorocznej Eurowizji. Już w najbliższy wtorek i czwartek odbędą się koncerty półfinałowe, a w drugim z nich wystąpi reprezentant Polski – Krystian Ochman. Czy Polak awansuje do wielkiego finału? Jakie ma szanse na wygraną? Te kwestie przeanalizowali analitycy STS i mają dobre wiadomości dla fanów Polaka.

Tegoroczny, już 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, rozpocznie się w najbliższy wtorek, 10 maja. W tym roku odbędzie się on w Turynie we Włoszech dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu reprezentantów Italii, czyli zespołu Måneskin. Na fanki i fanów konkursu czekają dwa półfinały, we wtorek i czwartek, oraz sobotni wielki finał. Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman z piosenką “River”. Wystąpi on jako czternasty w drugim półfinale. Do finału awansuje tylko najlepsza “dziesiątka”. Czy usłyszymy Polaka w sobotę?

Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, są niemal w 100% pewni, że reprezentant Polski zakwalifikuje się do wielkiego finału. Kurs na takie wydarzenie wynosi zaledwie 1.01*, co oznacza, że obstawiając takie wydarzenie, wiele nie wygramy. Zyskać mogą z kolei pesymiści, wieszczący porażkę Polaka. Kurs na to, że Ochman nie wystąpi podczas sobotniego konkursu wynosi aż 11.00, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 968 zł (po odjęciu 12% podatku od gier).

Co więcej, polski wokalista jest także jednym z faworytów do triumfu w wielkim finale. Kurs na to, że Krystian Ochman zostanie sklasyfikowany w pierwszej “dziesiątce”, wynosi 1.50. Na to, że zajmie miejsce na podium 5.00. Najwięcej zyskać można, stawiając na jego zwycięstwo – 2200 zł za każde postawione 100 (kurs 25.00).

Tegorocznym faworytem do zwycięstwa w całym konkursie jest Ukraina. Kurs na zwycięstwo naszego wschodniego sąsiada to 1.80. Największe szanse na triumf mają jeszcze Włochy (kurs 5.50) oraz Szwecja (kurs 6.50).

Zdaniem bukmacherów w wielkim finale najprawdopodobniej usłyszymy reprezentantów:

  • z pierwszego półfinału: Ukrainy, Grecji, Norwegii, Holandii, Albanii, Armenii, Mołdawii, Portugalii, Szwajcarii, Litwy
  • z drugiego półfinału: Polski, Szwecji, Serbii, Finlandii, Estonii, Australii, Cypru, Belgii, Czech, Azerbejdżanu,

a także przedstawicieli krajów “Wielkiej Piątki”, czyli Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch (gospodarzy).

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

Plan koncertów:

I półfinał – 10 maja, godz. 21:00

II półfinał – 12 maja, godz. 21:00

Wielki Finał – 14 maja, godz. 21:00

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia

Emilia Pyrz

5 maja, 2022