Złote Globy 2022 – bukmacherzy typują faworytów

Emilia Pyrz

4 stycznia, 2022

Emilia Pyrz

Już w najbliższą niedzielę poznamy laureatów tegorocznych Złotych Globów. Najwięcej nominacji do nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej otrzymały filmy Psie pazury oraz Belfast. Obie produkcje mają szansę aż na siedem statuetek. Kto finalnie zatriumfuje? Ocenili to analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Najlepszy dramat i najlepsi aktorzy w dramacie

Według przewidywań STS faworytem do zwycięstwa w kategorii Najlepszy dramat jest Belfast z kursem 1.80*. Drugie w kolejce są Psie pazury (kurs 2.50), natomiast podium zamyka King Richard: Zwycięska rodzina (kurs 4.50). W kategorii Najlepsza aktorka w dramacie murowaną faworytką bukmacherów do zdobycia statuetki jest Kristen Stewart za rolę księżnej Diany w Spencer (kurs 1.40). Najmniejsze szanse na triumf ma z kolei Lady Gaga za występ w filmie Dom Gucci (kurs 10.00). Jeśli chodzi o najlepszego aktora w dramacie, wszystko wskazuje na to, że tym razem zatriumfuje Will Smith, który wykreował postać ojca Sereny i Venus Williams w filmie King Richard: Zwycięska rodzina (kurs 1.40). Niewiele mniejsze szanse ma Benedict Cumberbatch wcielający się w rolę Phila Burbanka w Psich pazurach (kurs 3.00).

Najlepsza komedia/musical

Bukmacherzy STS typują, że w kategorii najlepsza komedia/musical bezkonkurencyjna okaże się najnowsza produkcja Stevena Spielberga West Side Story (kurs 1.30). Spośród nominowanych największe szanse mają jeszcze Licorice Pizza (kurs 3.00) oraz Tick, Tick… Boom! (kurs 10.00). W wyścigu o Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka w komedii/musicalu według STS na prowadzeniu aktualnie jest Rachel Zegler za rolę w West Side Story (kurs 1.65). Po piętach depcze jej jednak Alana Haim z Licorice Pizza (kurs 2.00). W przypadku statuetki dla Najlepszego aktora największe szanse mają Andrew Garfield za występ w Tick, Tick… Boom! (kurs 1.35) oraz Peter Dinklage za rolę Cyrano (kurs 4.00).

Najlepsi aktorzy drugoplanowi

Jeden z najbardziej zaciekłych pojedynków odbędzie się w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy. Zdaniem STS bardzo wyrównane szanse mają Ciaran Hinds za rolę w Belfast oraz Kodi Smit-McPhee za występ w Psich pazurach. Na obu aktorów kurs wynosi 2.25. Bardziej klarowna sytuacja jest natomiast w przypadku najlepszej aktorki drugoplanowej. Za zdecydowaną faworytkę uchodzi Ariana DeBose za rolę Anity w West Side Story (kurs 1.50). Nieco mniejsze szanse mają Caitriona Balfe z Belfast (kurs 4.00) oraz Kirsten Dunst za rolę w Psich pazurach (kurs 4.50).

Najlepszy reżyser

Według STS zdecydowaną faworytką do statuetki dla Najlepszego reżysera jest Jane Campion za film Psie pazury.W tej kategorii o zwycięstwo powalczą jeszcze: Kenneth Branagh (Belfast) – kurs 2.50, Steven Spielberg (West Side Story) – kurs 7.00, Denis Villeneuve (Diuna) – kurs 10.00, Maggie Gyllenhaal (Córka) – kurs 12.00.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

*im niższy kurs, tym zdarzenie jest bardziej prawdopodobne

Emilia Pyrz

4 stycznia, 2022