Złote Globy 2023 – faworyci bukmacherów

Emilia Pyrz

16 grudnia, 2022

Emilia Pyrz

Kilka dni temu poznaliśmy nominacje do jednej z najważniejszych nagród filmowych na świecie – Złotych Globów 2023. Na najwięcej wyróżnień może liczyć produkcja Duchy Inisherin, która zdobyła aż osiem nominacji. Na shortlistach nie zabrakło ostatnich hitów Netflixa, m.in. WednesdayDahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera. Kto finalnie zatriufmuje? Ocenili to analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Najlepszy dramat i najlepsi aktorzy w dramacie

Według przewidywań STS zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w kategorii Najlepszy dramat jest film w reżyserii Stevena Spielberga Fabelmanowie z kursem 1.50*. Drugi w kolejce jest Top Gun: Maverick (kurs 5.00), natomiast podium zamyka Avatar: Istota wody (kurs 7.50). W kategorii Najlepsza aktorka w dramacie murowaną kandydatką bukmacherów do zdobycia statuetki jest Cate Blanchett za rolę Tár (kurs 1.35). Najmniejsze szanse na triumf mają z kolei Ana de Armas za występ w filmie Blondynka oraz Olivia Colman za Imperium światła (w obu przypadkach kurs 15.00). Zdaniem STS wyrównana walka toczy się między kandydatami do zwycięstwa w kategorii Najlepszy aktor w dramacie. Faworytami są Brendan Fraser za rolę w Wielorybie (kurs 1.80) oraz Austin Butler za występ w Elvisie (kurs 2.50). 

Najlepsza komedia/musical

Bukmacherzy STS typują, że w kategorii najlepsza komedia/musical największe szanse ma produkcja Wszystko wszędzie naraz (kurs 1.50). Po piętach depcze jej Duchy Inisherin (kurs 3.00). W wyścigu o Złoty Glob w kategorii Najlepsza aktorka w komedii/musicalu według STS na prowadzeniu aktualnie jest Michelle Yeoh za rolę we Wszystko wszędzie naraz (kurs 1.25). Nieco mniejsze szanse na zwycięstwo daje się Margot Robbie z Babilonu (kurs 4.00). W przypadku statuetki dla Najlepszego aktora zdecydowanie największe szanse ma Colin Farrell za rolę w Duchy Inisherin (kurs 1.20), najmniejsze z kolei Ralph Fiennes z Menu (kurs 25.00).

Najlepszy reżyser

Według STS zdecydowanym faworytem do statuetki dla Najlepszego reżysera jest Steven Spielberg za film Fabelmanowie – kurs 1.25.W tej kategorii o zwycięstwo powalczą jeszcze: Daniel Scheinert & Dan Kwan (Wszystko wszędzie naraz) – kurs 6.00, James Cameron (Avatar: Istota wody) – kurs 8.00, Martin McDonagh (Duchy Inisherin) – kurs 10.00, Baz Luhrmann (Elvis) – kurs 20.00.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

*im niższy kurs, tym wydarzenie jest bardziej prawdopodobne, kursy aktualne na 16.12.2022 r.

Emilia Pyrz

16 grudnia, 2022