Kiedy pasażerowie pojadą Szczecińską Koleją Metropolitalną? Bukmacherzy już wiedzą

Emilia Pyrz

8 grudnia, 2022

Emilia Pyrz

Zgodnie z zapowiedziami SKM miała zostać ukończona najpóźniej w II kwartale 2022 roku. Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego podpisało jednak umowę na przedłużenie ukończenia inwestycji do końca przyszłego roku. Czy tym razem uda się dotrzymać terminów? Przeanalizowali to specjaliści STS.

Jedna z najważniejszych inwestycji metropolii szczecińskiej co rusz łapie kolejne opóźnienia. Na wielu odcinkach prace stanęły. Sytuacji nie ułatwia fakt, że budowa jest dofinansowywana ze środków unijnych i w przypadku przekroczenia terminów, pieniądze mogą przepaść. Nie wszystkie planowane linie są też na tych samych etapach zaawansowania. Kiedy można więc spodziewać się zakończenia prac budowlanych?

W pierwszej kolejności ma zostać uruchomiona linia ze Szczecina do Stargardu, Gryfina i Goleniowa. Według ekspertów STS, największej polskiej firmy bukmacherskiej, najbardziej prawdopodobne jest, że wydarzy się to do końca marca 2024 r. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.30*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 114,40 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Z kolei optymiści, wierzący, że SKM będzie przejezdna na pierwszym etapie do końca grudnia 2023 roku mogą wygrać 154 zł (kurs 1.75).

Mniej powodów do optymizmu mogą mieć mieszkańcy Polic. Najbardziej prawdopodobne jest, że SKM do Szczecina pojadą dopiero w pierwszym kwartale 2025 roku. Kurs na taki scenariusz wynosi 1.40, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 123,20 zł. Najwięcej zyskać można, typując, że linia zostanie otwarta do końca września 2024 roku (kurs 3.50). 

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

Emilia Pyrz

8 grudnia, 2022