Tramwajem na Nowy Dwór w najbliższe wakacje? Bukmacherzy nie mają dobrych informacji

Emilia Pyrz

12 grudnia, 2022

Emilia Pyrz

Zgodnie z zapowiedziami trasa autobusowo-tramwajowa (TAT) we Wrocławiu, mająca połączyć centrum miasta z osiedlem Nowy Dwór, ma zostać ukończona do wakacji 2023 roku. W ostatnim czasie pojawiają się jednak informacje o możliwych opóźnieniach, m.in. przy budowie wiaduktu nad ul. Robotniczą. Jak to wpłynie na harmonogram prac? Sprawdzili to analitycy STS.

TAT to jedna największych inwestycji komunikacyjnych w ostatnim czasie we Wrocławiu. Połączy jedno z największych osiedli z centrum miasta. Dotarcie tramwajem z Nowego Dworu na plac Orląt Lwowskich ma być możliwe w około 20 minut. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy niecierpliwie odliczają do zakończenia inwestycji.

Aktualnie tramwaje kursują już od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej i dalej do pętli przy Wrocławskim Parku Przemysłowym. Kiedy pojadą na Nowy Dwór? Według ekspertów STS, największej polskiej firmy bukmacherskiej, najbardziej prawdopodobne jest, że wydarzy się to do końca grudnia 2023 roku, czyli z około półrocznym opóźnieniem. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.25*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 110 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Optymiści, wierzący, że inwestycja zostanie oddana do użytku w wakacje mogą zyskać więcej. Kurs na zakończenie budowy do końca sierpnia 2023 r. wynosi 2.50, czyli za każde postawione 100 zł można wygrać 220 zł. Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.

Emilia Pyrz

12 grudnia, 2022