Kto z Polski pojedzie na Eurowizję? Bukmacherzy już wiedzą. Finał lada dzień

Emilia Pyrz

17 lutego, 2022

Emilia Pyrz

Choć Eurowizja 2022 odbędzie się dopiero w maju, to już teraz ważą się losy reprezentanta Polski. 19 lutego poznamy bowiem zwycięzcę selekcji. a tym samym dowiemy się, kto będzie bronił barw naszego kraju podczas 66. edycji Eurowizji. Analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, mają murowanego kandydata.

W ramach eliminacji wystąpi dziesięcioro uczestników. Realne szanse na wygraną, eksperci STS dają jednak tylko dwóm. Krystian Ochman od początku notowań bukmacherów jest jednak murowanym faworytem. Co więcej, szanse na jego wygraną rosną niemal z tygodnia na tydzień i dziś odzwierciedla je już kurs 1.20. Oznacza to, że za każde postawione 100 zł na taki właśnie wynik, do wygrać można zaledwie… 105,60 zł po odliczeniu 12% podatku od gier.

Druga na liście faworytów jest Daria z piosenką Paranoia. Kurs na jej sukces wynosi już jednak aż 6.00 (za 100 postawionych złotych można wygrać 528 zł). Pokazuje to, że według bukmacherów tryumfator polskich eliminacji jest oczywisty i każdy inny rezultat niż wygrana Ochmana będzie wielką niespodzianką. Najmniejsze szanse na wyjazd do Włoch, eksperci STS dają Siostrom Szlachta oraz Emilii Dębskiej (kurs 100.00).

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja. Reprezentant Polski wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału, z którego do wielkiego finału awansuje jedynie najlepsza dziesiątka.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

Emilia Pyrz

17 lutego, 2022