Które wydarzenia sportowe 2021 roku wzbudziły w kibicach największe emocje? Ranking TOP10

Emilia Pyrz

20 grudnia, 2021

Emilia Pyrz

2021 rok był niezwykle obfity w wydarzenia sportowe. Skumulowało się dużo imprez, które rok wcześniej zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa, takich jak: Euro 2020 i igrzyska olimpijskie w Tokio. Które z nich budziły największe emocje w kibicach? Zdradzają analitycy STS.

Najpopularniejsze wydarzenia sportowe 2021 ogółem

W 2021 roku po raz kolejny potwierdziła się teza, że sportem narodowym Polaków jest piłka nożna. Zestawienie przygotowane przez STS, największą firmę bukmacherską w Polsce, pokazuje, że największym zainteresowaniem kibiców cieszyło się piłkarskie Euro 2020. Mecze z tego turnieju całkowicie zdominowały ranking wydarzeń, które najczęściej obstawiali kibice w mijającym roku. Spotkaniem numer 1, które rozpalało emocje kibiców, było grupowe starcie Polaków z Hiszpanami. Na podium uplasowały się jeszcze mecze Węgry – Francja oraz Niemcy – Węgry.

Najpopularniejsze mecze piłkarskie poza Euro 2020

Pozostając w temacie piłki nożnej, nie tylko Euro dostarczyło mocnych wrażeń, ale również eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze czy Liga Mistrzów. Według danych STS najpopularniejszym meczem piłkarskim poza Euro 2020 był mecz Albania – Polska w eliminacjach MŚ. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwa spotkania z Ligi Mistrzów. Odpowiednio mecz FC Brugge – PSG oraz Benfica – Bayern. W pierwszej 10., poza meczami Ligi Mistrzów i eliminacji MŚ, znalazł się jeden mecz ligi hiszpańskiej – Real Madryt – Celta (8. miejsce).

Najpopularniejsze pozapiłkarskie wydarzenia sportowe

Czym poza piłką nożną najczęściej emocjonują się polscy kibice? Okazuje się, że w 2021 roku były to siatkówka i sporty walki. Największą furorę zrobił pojedynek Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą podczas gali UFC 267. Pomiędzy to spotkanie a walkę Pudzianowski – Sergine Ousmane Dia na KSW 64 (miejsce 3.) wcisnął się siatkarski mecz Polaków ze Słowenią z półfinału mistrzostw Europy. Do zestawienia TOP10 najpopularniejszych sportowych wydarzeń pozapiłkarskich, oprócz meczów siatkówki i sportów walki, zmieścił się jeden mecz tenisowy – spotkanie Igi Świątek z Ons Jabeur w ⅛ finału Wimbledonu (miejsce 9). 

Emilia Pyrz

20 grudnia, 2021