Nie tylko sport. Co najchętniej obstawiali Polacy w 2021 roku? Ranking TOP10

Emilia Pyrz

20 grudnia, 2021

Emilia Pyrz

2021 rok był niezwykle obfity w wydarzenia sportowe. Skumulowało się dużo imprez, które rok wcześniej zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa, takich jak: Euro 2020 i igrzyska olimpijskie w Tokio. Które z nich budziły największe emocje w kibicach? Zdradzają analitycy STS.

Sportowe podsumowanie

W mijającym roku zdecydowanie najwięcej kibiców emocjonowało się piłkarskim Euro 2020. Ranking najczęściej obstawianych wydarzeń w 2021 przygotowany przez STS, największą firmę bukmacherską w kraju, całkowicie zdominowały mecze z tego turnieju. Spotkaniem numer 1, które rozpalało emocje kibiców, było grupowe starcie Polaków z Hiszpanami.

Pozostając w temacie piłki nożnej, nie tylko Euro dostarczyło mocnych wrażeń, ale również eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze czy Liga Mistrzów. Według danych STS najpopularniejszym meczem piłkarskim poza Euro 2020 był mecz Albania – Polska w eliminacjach MŚ. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwa spotkania z Ligi Mistrzów. Odpowiednio mecz FC Brugge – PSG oraz Benfica – Bayern.

Czym poza piłką nożną najczęściej emocjonują się polscy kibice? Okazuje się, że w 2021 roku były to siatkówka i sporty walki. Największą furorę zrobił pojedynek Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą podczas gali UFC 267. Pomiędzy to spotkanie a walkę Pudzianowski – Sergine Ousmane Dia na KSW 64 (miejsce 3.) wcisnął się siatkarski mecz Polaków ze Słowenią z półfinału mistrzostw Europy.

Co poza sportem?

Wybory parlamentarne w Niemczech, Eurowizja, The Voice of Poland, Oscary – m.in. te wydarzenia pozasportowe cieszyły się największym zainteresowaniem Polaków w 2021 roku. Za zaskakujące można uznać, że w czołówce znalazły się aż dwa zakłady dotyczące niemieckich wyborów i aż trzy zakłady z kategorii “Polityka” w TOP4. Poniżej całe zestawienie przygotowane przez STS.

TOP10 najpopularniejszych zakładów pozasportowych w 2021 roku

  1. Wygrana CDU w wyborach parlamentarnych w Niemczech
  2. Nomadland – Oscar dla najlepszego filmu
  3. Krzysztof Fijołek prezydentem Rzeszowa
  4. Wygrana SPD w wyborach parlamentarnych w Niemczech
  5. Włochy zwycięzcą Eurowizji 2021
  6. Wiktor Dyduła zwycięzcą The Voice of Poland
  7. Marta Burdynowicz zwyciężczynią The Voice of Poland
  8. Nicole Akonchong zwyciężczynią Top Model
  9. Oliwia Bieniuk zwyciężczynią Tańca z Gwiazdami
  10. Włosi wygrają z Maltą podczas konkursu Eurowizji 2021

Emilia Pyrz

20 grudnia, 2021